Wady i zalety posiadania królika

Króliki to bez wątpienia wspaniałe, milutkie i kochane zwierzęta. Potrafią w wyjątkowy sposób okazywać miłość, są czyste i pięknie pachną... Ale czy posiadanie królika ma same plusy? Nie! Nigdy w życiu! Są to cudowne zwierzaki, ale mają wiele minusów i jeżeli ktoś nie będzie ich świadomy przed adopcją czy kupnem, to niestety życie z uszakiem będzie dla niego udręką. Królik jest czarującym stworzeniem, ale zdecydowanie nie jest dla każdego.  

Jakie są plusy, a jakie minusy posiadania króliczka? Zapoznaj się z poniższym wpisem.

Zalety:

- nie wymaga wychodzenia na spacery 

- ma milutkie futerko

- ładnie pachnie

- towarzysz na wiele lat 

- czysty 

- potrafi w piękny sposób okazać miłość

Wady:

- często niszczy różne przedmioty (ładowarki, ściany, meble, drzwi...)

- zwierzę stadne

- nie lubi być noszone na rękach

- nie da się "wytresować"

- potrzebuje minimum 5h wybiegu poza kojcem/klatką

- wymagają dużego lokum

- wymaga kastracji i szczepień

Teraz widzisz, króliki to nie są takie niewinne i słodkie istoty na jakie wyglądają. Pomimo wielu zalet, mają również wiele wad. Dla niektórych ludzi są one nie do wytrzymania, dlatego nie każdy może mieć króliczego kompana. Pomimo tak wielu wad jakie widzicie, nie zamieniłabym mojej trójki na żadne inne zwierze. Dla mnie króliki są wyjątkowe, magiczne i najlepsze pod słońcem. Mogłoby być jeszcze więcej minusów na liście, a ja i tak bym się zdecydowała na te zwierzaki, ponieważ je kocham. Króliki mają specjalne miejsce u mnie w sercu przez to jaki całokształt tworzą. Ze strony mojej trójki otrzymałam tyle miłości, że mogą mi jeszcze zjeść 1000 ładowarek, kolejne firanki oraz pogryźć na nowo ścianę po remoncie, a ja i tak im wybaczę...:)

Pamiętaj, że królik to kosztowny obowiązek na wiele lat. Nie podejmuj decyzji pochopnie, pod wpływem słodkich zdjęć z internetu. Realia są inne i trzeba wiedzieć z czym posiadanie tego zwierzaka się łączy, a już sam możesz zauważyć, że nie jest to wcale kolorowa bajeczka. Są to obowiązki, zniszczenia i często nieprzespane noce :) 

POMOC W SPRAWACH KRÓLICZYCH:

USZATKOWE.RADY@GMAIL.COM
 

©Uszatkowe Rady
UR Magdalena Kępisty 
ul. Czarnieckiego 38/2
25-132 Kielce
tel.: 668-278-979
 sklep.uszatkowerady@gmail.com
NIP: 9592033988
Numer weterynaryjny: PL2661023p
  • Facebook Social Ikona
  • Instagram Ikona społeczna
  • YouTube Ikona społeczna